Bölge Müdürlüğümüzde 13-14-15 Şubat Tarihlerinde Kahvaltı Düzenlendi


13.02.2018 tarihinde Bölge Müdürümüz Sn. Ali AYGÜN’ ün başkanlığında bağlantı idarelerimizin de katılımıyla 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıda konuşma yapan Bölge Müdürümüz: “Her yıl kutlanan 26 Ocak Dünya Gümrük Günü vesilesi ile sizlerle bir araya gelmenin beni ne kadar memnun ettiğini bilmenizi isterim. Bölgemizde görevli arkadaşlarımın neredeyse tamamının özveriyle çalışması beni memnun etmekte,  görevini hakkıyla yerine getiren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi ve çalışmalarından dolayı bazı personele Teşekkür Belgelerini takdim etti.


14.02.2018 tarihinde Siyasi partilerin ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, gümrük müşavirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelen Bölge Müdürümüz hizmet binamızın kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek Limanlardaki çalışmalar, yatırımlar ve laboratuvar kurulması çalışmaları hakkında bilgi verdi. 2016 yılında Menfur darbe girişimi sonrası göreve atandığı tarihten itibaren ticarette gözle görülen bir artış sağlandığına dikkat çeken Bölge Müdürümüz konuşmasında: ”Bölgedeki paydaşlarımızla, işadamlarımızla sık sık bir araya geldik ve kapımız onlara daima açık. 2017 yılı içerisinde Mersin’den bu tarafa ciddi anlamda ticaret akışı oldu ve 2016 ya nazaran 2017 yılı içerisinde 5 milyar dolar dış ticaret hacmi artmış bulunmaktadır. Yeni limanlarımız açılıyor Atakaş limanımız açılmak üzere, Tosyalı Holding’in yaptığı liman var, İSDEMİR limanı genişletme çalışmaları sürüyor, dolayısıyla bütün bunlar Hatay, Osmaniye Ceyhan bölgesini kapsayan alanda dış ticaret hacminin hızla arttığını gösteriyor ve sevindirici bir durum. Bağlantı idarelerimizden söz edecek olursak Yayladağı kapısı kapanmamış durumda, Devletimizin izin verdiği ölçüde asgari düzeyde yolcu işlemleri yapılmakta, Cilvegözü’nde teröristlerin bölgeden uzaklaştırılmasıyla beraber ticari yasaklar önemli ölçüde azaltılmış durumda, Milli güvenlik tedbirleri çerçevesinde tabi ki malların gidişine kısıtlamalar koyuyoruz, tam bir teyakkuz ve alarm halindeyiz, en son Cilvegözü’nde YPG üniformaları yakaladık ve gerekli işlemler yapıldı. Antakya, İskenderun ve İsdemir Gümrük Müdürlüklerimiz yoğun olarak faaliyetlerini sürdürmekte ve son olarak Osmaniye Gümrük Müdürlüğümüzün olabildiğince erken hizmete girmesi için çalışmalarımız devam etmekte.” dedi.

 
15.02.2018 tarihinde İskenderun körfezinde faaliyet gösteren 11 limanın Genel Müdürleri ve  iş adamlarıyla  kahvaltıda bir araya gelen Bölge Müdürümüz katılımcılarla bölgedeki sorunlar, yapılan çalışmalar ve dış ticaret  ile ilgili konuları değerlendirdi. 

Foto Galeri...